בשבת, ה- 7 באוקטובר, 2023, ​

החל מצב חירום שערער את כל מדינת ישראל, מצב שהוכרז, מעט זמן מאז תחילתו, כמלחמה. המלחמה גבתה חיים רבים, חטופים, משפחות שנאלצו לעזוב את בתיהן, ועסקים שלא יודעים כיצד להמשיך מכאן.

תוכנית השפעה מקומית (2B friendly, צלול, TNS ישראל ואל אמל) פועלת משנת 2021 ומטרתה היא שיפור מנגנוני התמודדות עם משבר האקלים ברמה המקומית דרך שיתוף פעולה בין הרשות המקומית לעסקים והקהילה בשטחה.

לאור המלחמה, כל הרשויות והאזורים איתם אנו עובדים נפגעו, ורובם נמצאים בקווי העימות.
לכן, בעקבות המציאות החדשה אליה נקלענו, התאמנו מחדש את מטרות הפרויקט ואנו מעוניינים להתמקד בשיקום העסקים הנפגעים.
אנו מאמינים שאחת הדרכים לחוסן קהילתי היא חיזוק הכלכלה המקומית וכך נוכל לתרום ליצירת כלכלה משגשגת של עסקים קטנים לטובת קהילות מקיימות.

ברצוננו לעזור לאותם העסקים הקטנים שבתכנית, ולעסקים נוספים הזקוקים לתמיכה.
על מנת לקדם מטרה זו, חברנו לשותפים אסטרטגיים הפועלים בזירה.
לפניכם רשימה של יוזמות אשר יכולות לתרום לכם במספר דרכים:

קונים דרום צפון

קונים דרום צפון הוא מיזם של חברת Wix יחד עם פרויקט השפעה מקומית, שנולד בעקבות הלחימה בדרום ובצפון.
המיזם נועד לסייע תזרימית לבתי עסק קטנים שנפגעו בדרום ובצפון, להציע ולמכור שוברי קנייה (גיפט קארד) של המוצרים או השירותים שלהם, ולתת את התמורה באופן מיידי או לאחר שיחזרו לפעול.

את התשלומים יקבלו בעלי העסקים באופן מיידי לחשבונם. הקשר למימוש השובר נשעה ישירות בין הלקוח לבית העסק.  המיזם לא לוקח עמלה על התיווך בין העסקים ללקוחות.

אם אתם עסק באיזור קוי העימות הירשמו באתר כאן עוד היום – ובימים הקרובים תוכלו להתחיל למכור כרטיסי גיפט קארד דרך האתר. לעזרה נוספת פנו למייל [email protected] או מלאו הטופס וציינו שאתם מעוניינים להצטרף לאתר https://bit.ly/SMBneeds2023.

ייעוץ עסקי ומנטורינג

בימים קשים אלו, חברנו יחד כמה שותפים והחלטנו שנכון ביותר יהיה לתרום את היכולות, הידע והקשרים שלנו לטובת סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בדרום ובצפון.
בין המשבר והקושי כמו כולנו, הם גם נאבקים על ההישרדות שלהם וזקוקים לסיוע בצורת ליווי, ייעוץ, ידע, חשיבה עסקית חדשנית ויצירתית ועוד.

כדי שנצליח לייצר ערך אמיתי ומשמעותי ולשדך את הליווי המתאים ביותר, אנא מלאו את הטופס.

בנוסף ריכזנו לכם מספר יוזמות נוספות שפועלות למען העסקים הקטנים והבינוניים:

שם היוזמה:

Wesource

Wesource- ספקים מכל הגיוונים, קוראת לתאגידים להסתייע בספקים המגוונים לפתרונות רכש בעת ואחרי המלחמה

קריטריונים עסקיים לספק מגוון: ותק מעל 3 שנים, צוות למעלה מ- 3 מועסקים, מחזור שנתי 0.3- 20 מיליון ש"ח, רשום כחוק ונמצא במגמת צמיחה. Wesource שואפים לתת הזדמנות לספקים השונים, בין אם מדובר בעסקים בבעלות נשים, עסקים בפריפריה, קבוצות מיעוט שונות, אנשים בעלי מוגבלויות, אנשים מקהילת הלהט"ב ועוד. פרטים מלאים באתר.

שם היוזמה:

מתחמי מכירה עזריאלי

קניוני עזריאלי בפרויקט משותף עם ג'וינט ישראל נרתמים למען עסקים קטנים ומעמידים לרשותם ללא עלות ולתקופה מוגבלת שטחי מסחר בתצורות שונות בהם יוכלו להמשיך ולמכור מוצרים

שם היוזמה:

BIG

שטחי מכירה לבעלי עסקים קטנים בדרום ובצפון שפונו מבתיהם

קבוצת ביג מבקשת לסייע לעסקים קטנים אשר נאלצו להתפנות מבתיהם ופעילותם נפגעה כתוצאה מכך. ביג מעמידה לרשות העסקים דוכני מכירה במרכזי הקניות שלה, ללא עלות, ומסייעת בפעילות קידום מכירות באמצעות פירסום ברשתות חברתיות.

שם היוזמה:

כל זכות שאלות ותשובות לבעלי עסקים

אתר המנגיש מידע נרחב לציבור בנוגע לזכויותיו, ובתקופה זו נותן מענה לשאלות רבות בקרב עסקים

שם היוזמה:

GiveTav negev

מיזם המציע למעסיקים ובעלי חברות לרכוש תווי מתנה לקנייה בעסקים מקומיים מהעוטף ואזור הנגב המערבי, ובכך לסייע לשיקום הכלכלה המקומית.

שם היוזמה:

קבוצות רכישה לתמיכה בעוטף

קבוצה שמארגנת רכישה של ירקות ופירות, וגם מוצרים ארוזים כמו גבינות, שמן זית, יין מחקלאים ויצרני מזון מהדרום.

מטרת הקבוצה לתמוך ברכישת מוצרים מקומיים, ובפרט מוצרים מעסקים שנפגעו בעקבות המלחמה.
דילוג לתוכן