בשבת, ה- 7 באוקטובר, 2023, ​

החל מצב חירום שערער את כל מדינת ישראל, מצב שהוכרז, מעט זמן מאז תחילתו, כמלחמה. המלחמה גבתה חיים רבים, חטופים, משפחות שנאלצו לעזוב את בתיהן, ועסקים שלא יודעים כיצד להמשיך מכאן.

תוכנית השפעה מקומית (2B friendly, צלול, TNS ישראל ואל אמל) פועלת משנת 2021 ומטרתה היא שיפור מנגנוני התמודדות עם משבר האקלים ברמה המקומית דרך שיתוף פעולה בין הרשות המקומית לעסקים והקהילה בשטחה.

לאור המלחמה, כל הרשויות והאזורים איתם אנו עובדים נפגעו, ורובם נמצאים בקווי העימות.
לכן, בעקבות המציאות החדשה אליה נקלענו, התאמנו מחדש את מטרות הפרויקט ואנו מעוניינים להתמקד בשיקום העסקים הנפגעים.
אנו מאמינים שאחת הדרכים לחוסן קהילתי היא חיזוק הכלכלה המקומית וכך נוכל לתרום ליצירת כלכלה משגשגת של עסקים קטנים לטובת קהילות מקיימות.

ברצוננו לעזור לאותם העסקים הקטנים שבתכנית, ולעסקים נוספים הזקוקים לתמיכה.
על מנת לקדם מטרה זו, חברנו לשותפים אסטרטגיים הפועלים בזירה.
לפניכם רשימה של יוזמות אשר יכולות לתרום לכם במספר דרכים:

קונים דרום צפון

קונים דרום צפון הוא מיזם של חברת Wix יחד עם פרויקט השפעה מקומית, שנולד בעקבות הלחימה בדרום ובצפון.
המיזם נועד לסייע תזרימית לבתי עסק קטנים שנפגעו בדרום ובצפון, להציע ולמכור שוברי קנייה (גיפט קארד) של המוצרים או השירותים שלהם, ולתת את התמורה באופן מיידי או לאחר שיחזרו לפעול.

את התשלומים יקבלו בעלי העסקים באופן מיידי לחשבונם. הקשר למימוש השובר נשעה ישירות בין הלקוח לבית העסק.  המיזם לא לוקח עמלה על התיווך בין העסקים ללקוחות.

אם אתם עסק באיזור קוי העימות הירשמו באתר כאן עוד היום – ובימים הקרובים תוכלו להתחיל למכור כרטיסי גיפט קארד דרך האתר. לעזרה נוספת פנו למייל [email protected] או מלאו הטופס וציינו שאתם מעוניינים להצטרף לאתר https://bit.ly/SMBneeds2023.

ייעוץ עסקי ומנטורינג

בימים קשים אלו, חברנו יחד כמה שותפים והחלטנו שנכון ביותר יהיה לתרום את היכולות, הידע והקשרים שלנו לטובת סיוע לעסקים קטנים ובינוניים בדרום ובצפון.
בין המשבר והקושי כמו כולנו, הם גם נאבקים על ההישרדות שלהם וזקוקים לסיוע בצורת ליווי, ייעוץ, ידע, חשיבה עסקית חדשנית ויצירתית ועוד.

כדי שנצליח לייצר ערך אמיתי ומשמעותי ולשדך את הליווי המתאים ביותר, אנא מלאו את הטופס.

בנוסף ריכזנו לכם מספר יוזמות נוספות שפועלות למען העסקים הקטנים והבינוניים:

שם היוזמה:

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים

הסוכנות מנהלת בתקופת חירום זו הכוונה עסקית ללא עלות לעסקים, במטרה לסייע להם להמשיך לפעול ולחזור לשגרה באופן המיטבי.

שם היוזמה:

חמ"ל סיוע לבעלי ובעלות עסקים בזמן הלחימה ואחריה

חמ"ל העסקים הוקם ומנוהל בהתנדבות מלאה ופרטית ומטרתו למפות בטווח המיידי והארוך את הצרכים של העורף החשוב ביותר שהוא הלב – המשק הישראלי.

פעילות המיזם מתמקדת במתן מידע, הפעלת מאמצים לגיוס תרומות ומציאת מימון, עזרה בכוח אדם, פיתוח עסקי, תוכניות עסקיות, וכל מה שאפשר בכדי לסייע למשק לשגשג מחדש.

שם היוזמה:

יד ביד למפונים

מיזם המחבר בין בעלי מקצוע שנאלצו להתפנות מבתיהם, לתושבים שמחפשים בעל מקצוע באיזור מגוריהם ורוצים לחזק את המפונים.

שם היוזמה:

קונים חקלאות ישראלית

מיזם המחבר בין חקלאות הדרום והצפון שנפגעה, לבין צרכנים פרטיים, מוסדיים, מכולות, מפעלי מזון ויצרנים.

שם היוזמה:

הבית לסולידריות חברתית מטעם קרן משפחת שעשוע

בתקופה זו מנהל "הבית לסולידריות חברתית" מוקד סיוע זמין עבור עסקים בכל רחבי הארץ. כמו כן, "הבית" מעניק סיוע כספי לבעלות ולבעלי העסקים אשר נפגעו מהמלחמה, ביישובי עוטף עזה וביישובי קו העימות בצפון, עבור האמצעים הבאים:

1. סיוע בכיסוי תשלום על התחייבויות שוטפות לטווח הקצר, שיצרו פערים לעסק כתוצאה ממלחמת "חרבות ברזל", לרבות תשלומי סחורה ומלאי, חומרי גלם, תוכנות בתשלום חודשי וסיוע במימון שכר עובדים. 2. סיוע בכיסוי תשלומים לטווח הקצר שעלולים ליצור פערים לעסק כתוצאה מהמלחמה, לרבות תשלומי סחורה ומלאי, חומרי גלם, ותוכנות בתשלום חודשי. 3. סיוע במימון מערך משלוחים ושינוע סחורות. 4. סיוע בתגבור והקמה של מערך האונליין של העסק ושיווק ברשתות החברתיות. 5. סיוע במיגון העסק ושמירה על בטחונו.

שם היוזמה:

עוגן לכל ישראלי – גוף אשראי חברתי ללא מטרות רווח

עוגן היא קבוצה פיננסית לא כוונת רווח המשרתת שלוש קהילות: משקי בית, עסקים קטנים ומלכ"רים. עוגן עושה זאת באמצעות מתן אשראי בתנאים הוגנים לצד ליווי ושיפור ההתנהלות הפיננסית על מנת להבטיח שהאשראי לא יתווסף לאשראי שלילי שניתן בעבר, אלא יבנה את לקוחותיה לעצמאות כלכלית לאורך זמן.

בתקופה זאת, מסייעת קבוצת עוגן לעסקים קטנים בכל רחבי הארץ ומעניקה הלוואות ללא ריבית או בריבית מסובסדת, ומציעה ייעוץ פיננסי ניהולי ללא עלות.
דילוג לתוכן