עלינו

2B.VC היא קרן השקעות הון סיכון הממוקדת בהשקעות במיזמים וחברות הזנק בשלבים המוקדמים עם פוטנציאל לשיבוש טכנולוגי, על מנת לקדם ולהאיץ תהליכים כלכליים-חברתיים. 2B.VC מהווה רשת ביטחון עבור היזמים, ומלווה אותם לאורך דרכם העסקית. הקרן דוגלת בהשקעות בעלות שורת רווח כפולה (כלכלי וחברתי), מתוך אמונה שלעסקים ולמגזר העסקי הכוח לקדם שינויים חברתיים על ידי עשיית עסקים. הקרן נוסדה בשנת 2009 על ידי יואל חשין, ומשרדיה ממוקמים בתל אביב.

מי אנחנו?

עמותת 2B Friendly הינה חלק מקבוצת 2B הפועלת מתוך ההנחה כי השקעה מיטיבה היא השקעה מניבה. הפרדיגמה עליה מבוססת העשייה היא כי העסקי הוא החברתי והחברתי הוא העסקי ואין הפרדה בין שורת הרווח לתועלת הציבור. עמותת 2B Friendly הינה עמותה העוסקת בתחומי הסביבה ובפרט בתחום האקלים. העמותה פועלת כיום לקידום העשייה בתחום משבר האקלים הן מול רשויות מקומיות (פרויקט השפעה מקומית) ומפעילה פרויקטים ושיתופי פעולה רבים כגון: מתחשבים – פרויקט בעל ערך חברתי (צמצום הפער הדיגיטלי) וסביבתי (מיחדוש מחשבים שיצאו משימוש בחברות הגדולות במשק) ועוד. העמותה פועלת תמיד בעזרת שיתופי פעולה עם ארגוני סביבה מובילים (עמותת צלול, ארגון הThe Natural Step Israel, עמותת אל אמל ועוד) ותאגידים עסקיים. העמותה עובדת כיום תהליך אסטרטגי להרחבת הפעילות הרב מגזרית במטרה להגדיל את האימפקט בתחום משבר האקלים. אנו מאמינים כי יש לשלב את האינטרסים של המגזר העסקי עם המגזר החברתי. 
בימים אלה, העמותה עוברת תהליך אסטרטגי לבניית פלטפורמה המקדמת חדשנות אקלימית שתהיה מחוברת לפעילות של קרן ההשקעות 2B.VC . 

קצת היסטוריה

למידע נוסף על פעילות העמותה בעבר:

הצוות שלנו

שלי דביר

עו״ד רכזת שותפויות ומנכ"לית (בפועל)

רכזת שותפויות משנת 2016 ומנכ"לית העמותה משנת 2021. כמנכ"לית הארגון, שלי אחראית על ניהול הצוות המקצועי, התקציב ותוכניות העבודה, על הקשר מול רשויות מוניציפליות, ריכוז עבודה בין מגזרית מול עסקים, משרדי ממשלה, ורשויות מקומיות לקידום תחום החדשנות, האימפקט החברתי וגישת ערך משותף (shared value). לפני כן שימשה כסמנכ"לית שותפויות ופיתוח מדידת האימפקט בקרן השקעות 2B Community מבית 2B Group. במקביל מכהנת (בהתנדבות) כחברת מועצת עיר בעיריית ת״א-יפו משנת 2003 ודירקטורית בחברה לפיתוח כלכלי של ת"א יפו וכן במוזיאון ת"א. בין השנים 2014-2015 ניהלה שלי את קואליציית שותפות, קואליציה של ארגוני הנשים המובילים בישראל, שהתלכדו יחד, כדי לאגם משאבים ולהוציא לפועל פרויקטים משותפים בקנה מידה רחב.

בין השנים 2006-2013, עסקה שלי בעריכת דין ובמקביל ניהלה את מרכז השופט חיים כהן להגנה משפטית על זכויות אדם (ע״ר) אשר עיקר עיסוקו במתן ייעוץ משפטי פרו בונו לאוכלוסיות מוחלשות. מעבר לעיסוקיה אלו, עבדה שלי בכנסת ישראל במשך שנתיים, כיועצת פרלמנטרית ליושבת ראש הוועדה לקידום האישה. לשלי רישיון עריכת דין, והיא בוגרת (בהצטיינות) של הפקולטה למשפטים באונ׳ העברית ובעלת תואר שני (בהצטיינות) בתכנית למנהיגות ציבורית ופוליטית, מדעי המדינה מאוניברסיטת ת״א.

מיכל ורבר

מנהלת פרויקטים

רכזת פרויקטים של העמותה ובין היתר מרכזת את אזור נגב מערבי בפרויקט "השפעה מקומית" במועצות השונות עמן העמותה עובדת. בוגרת תואר ראשון בביולוגיה ומדעי הסביבה מהאוניברסיטה העברית. מיכל בעלת ניסיון כיועצת סביבתית מול משרדי ממשלה הכולל ניהול פרויקטי רכש ירוק, מחקר כלכלי ועיוני, הפקת והנחיית אירועים לרבות האקת'ונים וגם ליווי תהליכים למען הטמעת התייעלות אנרגטית. כמו כן, למיכל יש ניסיון גם בתחום ההדרכה וחינוך לקיימות במספר מסגרות בבתי ספר בישראל. מיכל חיה ונושמת קיימות ואוהבת לחשוב על רעיונות חדשניים המושתתים על עקרונות הקיימות והכלכלה המעגלית. מאמינה ש"סביבתנות" חייבת לבוא יד ביד עם אינטרסים כלכליים ובכך להשיג רווח ורווחה ברמה הסביבתית והחברתית.

עידו ערן

בן שירות

בן שירות בעמותת 2b-friendly, עובד במקביל למנהלת פרויקטים ,הגיע במטרה לקדם את עקרונותיו בתחום הסביבה תוך כדי למידה מעמיקה יותר על המשבר. עידו הרחיב כלכלה ומנהל עסקים וסיים את לימודיו בתיכון בהצטיינות. כעת נמצא בהליכים לקידום וכניסה של עמותת 2b-friendly ועמותת מתחשבים ברשתות החברתיות ולמרכז הידע הדיגיטלי שלנו. יזם ומוביל הפרויקט "Enerly." בשיתוף עם Max Impact מטעם העמותה. מנהל ומוביל את הפרויקט של העמותה שנעשה בשיתוף עם תוכנית חבצלות מצה"ל.

קובי יחזקאל

מנהל שטח נגב מזרחי ומערבי

קובי מנהל שטח של אזורי נגב מזרחי ונגב מערבי בעמותה. מגדיר עצמו כ-"באר-שבעי שוחר סביבה", טבעוני מילדות. קובי מגיע מרקע של פיתוח חומרה, קופירייטינג וכתיבה שיווקית, ייצור ושיווק פתרונות תזונה מהצומח לעסקי מזון קטנים ולרשתות. באמצעות ניסיון העבר והעשיר של קובי בעבודה מול עסקים בתחום המזון, הוא עוזר לעמותה לרתום עסקים לפרויקט "השפעה מקומית", ומקנה להם ליווי וייעוץ צמוד.

צוות מתחשבים

עדי שמגר

מנכ"לית המיזם

לעדי ניסיון עשיר ורב שנים בתחום פיתוח המשאבים במגזר החברתי. בתפקידיה השונים ניהלה את צוותי הפיתוח בעמותת עלם למען נוער בסיכון ובלהקת מחול בת-שבע וכן יזמה והובילה פרויקטים חדשניים ובהם מרוצי עלם, ערבי התרמה, ותכנית קרן ליצירות חדשות.

בנוסף, עדי הנה בעלת ניסיון עסקי בניהול פרויקטים מורכבים מתפקידים שעשתה בחברות מסחריות כגון עלית ושטראוס.

עדי הנה בעלת תואר ראשון במשפטים, רשיון בעריכת דין ותואר שני במינהל עסקים. 

 

בשעות הפנאי עדי אוהבת ליצור במסגרת סדנאות פלייבק וכתיבה יוצרת שהיא חברה בהן.

שירז אריאלי

סמנכ"לית פיתוח משאבים

בשנים האחרונות עבדה עם עמותות וארגונים הומניטריים באפריקה ובמזרח הרחוק. במסגרת תפקידיה, ניהלה את כלל הפרויקטים ומחלקות הגיוס, ניהול ושימור המתנדבים של עמותת LITTLE LIGHT UGANDA, פיתחה והטמיעה פרויקטים חברתיים בבתי ספר בנמיביה עם עמותת Generation of African Intellectuals, והעבירה סדנאות העצמה, זכויות אדם וזכויות נשים בשיתוף פעולה עם ארגונים הומניטריים הפועלים לקידום נשים ונוער מאוכלוסיות מוחלשות. לפני פרוץ הקורונה, הקימה וניהלה עסק חברתי באוגנדה על פי מודל חדשני שפיתחה ופעלה לקידום שיתופי פעולה בין מגזרים ציבוריים, עסקיים וחברתיים. לפני עבודתה בעולם המתפתח התנדבה עם אוכלוסיית הפליטים בארץ ובמחנה הפליטים "מוריה" שביוון. שירז היא סטודנטית למדעי החברה, בדגש על העולם המתפתח, שיויון וצדק חברתי, פעילה בתנועת Effective Altruism העולמית וממשיכה, גם היום, להתנדב כחברת דירקטוריון בעמותת LITTLE LIGHT ולפעול לקידום מטרות הפיתוח בר-קיימא של האו"ם.

מור ולנסי

מנהלת שותפויות

 

מור היא בוגרת תואר ראשון B.A בחינוך ממכללת דוד ילין ובשבע השנים האחרונות עבדה בחברה למתנ"סים. במסגרת תפקידיה ניהלה מור תקציבים ופרויקטים רחבים בחינוך הבלתי פורמלי במחלקת נוער, צעירים וילדים וכן במערך הלאומי להתנדבות של אזרחים ותיקים.

 

בר זכאי

מנהל תפעול

בר גדל במועדון הימי החדרה, תנועת נוער העוסקת בספורט ימי ועם השנים הפך להיות מדריך שייט.

עם גיוסו לצה"ל, שירת במערך הטכני של חיל האוויר במגוון תפקידים, ביניהם מערך "אדיר", "סופה" ומערכים נוספים שבהם ביצע תפקידי ליבה.

בסיום השירות שוחרר בדרגת סרן בתפקיד קצין חימוש אווירי בטייסת 119 (העטלף).

 

 בנוסף לתפקידו כמנהל התפעול ב"מתחשבים", בר מדריך ימי של קבוצת נערים בסיכון ומתנדב עם אנשים עם מוגבלות.

הועד המנהל

יואל חשין

עומד בראש קבוצת 2B Group, בעל תואר ראשון במשפטים בהצטיינות יתרה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. יואל היה משקיע אנג׳ל פעיל במשך כמה שנים לפני שייסד את 2B.VC, קרן השקעות סיכון בחברות טכנולוגיות צעירות והקים את 2B Community, מתוך חזון לקדם השקעות אימפקט בנות קיימא אשר ישנו את המגזר החברתי בישראל.

שלומית ירקוני

בעלת תואר שני בארכיאולוגיה ובלשנות מהאוניברסיטה העברית בירושלים. שלומית בעלת 15 שנות ניסיון בתכנון אסטרטגי, ניהול עמותות וגיוס כספים. עבדה עם ארגונים מובילים כמו הקרן החדשה לישראל, IVN רשת הון סיכון, הקרן הטכנולוגית ארה״ב ישראל ועוד. שלומית היתה מנהלת פיתוח תוכניות ושותפויות בקרן החדשה לישראל, שמשה בעמדות ניהול במכון BRM לטכנולוגיה וניהלה למעלה מ800 מתנדבים בארגון הסיוע ״לתת״.

ראובן אבי-טל

ראובן משמש כשותף מנהל של קרן 2B.VC וחבר בדירקטוריון ברבות מן חברות הפרוטפוליו של הקרן. לראובן ניסיון רב בתעשיות הטכנולוגיה והטלקומוניקציה הממלא תפקידים רבים ברמת C כולל מנכ"ל Telrad Networks. בנוסף לתפקידו ב-2B, ראובן מכהן גם כיו"ר ועדת ההשקעות במכללה האקדמית ת"א, יפו, וכיו"ר דירקטוריון בקרן החברה המנהלת לתארים מתקדמים במדעי החברה והרוח. ראובן משמש כחבר דירקטוריון חיצוני בחברת ביטוח חקלאי אגודה השיתופית מרכזית בע"מ וכן כיו"ר ועדת ההשקעות.

שי סימקין

תואר במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה. מנכ״ל חברת האודן ישראל. שי בעל ניסיון של 20 שנה בתעשיית הביטוח והיה שותף מייסד של חברת אנג׳ל סימקין ביטוחים שנרכשה ע״י קבוצת האודן העולמית בנובמבר 2013.

שקיפות

כעמותה המקדמת צרכנות חברתית וסביבתית על בסיס התפיסה כי לכולנו יש את הכוח לחולל שינוי לטובה, אנחנו מאמינים בצורך לפעול בשקיפות מלאה להבטחת אמינות ועצמאות. כל המסמכים הרלוונטים אודות פעילות העמותה מפורסמים באתר GuideStar ובאתר ישראל תורמת.

דילוג לתוכן